איך בוחרים אופני ילדים? ומה ההבדל בין אופני הרים לבין אופני פעלולים?

אחד התחביבים הפופולריים של ילדים הוא רכיבה על אופניים. אם הגיע הזמן לקנות לילדכם את האופניים הראשונים שלהם, או אולי לשדרג את האופניים שכבר לא מתאימים במידה – תשמחו לשמוע שקיים כיום מבחר עצום של אופני ילדים ואין ספור סוגים שיתאימו לכל ילד או ילדה בכל הגילאים. ריכזנו עבורכם מדריך לבחירת אופניים לילדים שיבטיח לילדים שלכם את הילדות הטובה ביותר!
איך בוחרים גודל של אופני ילדים?
בעוד שאופניים למבוגרים נבחרים לפי גודל מסגרת, אופני ילדים נבחרים לפי גודל הגלגל.
מידות הגלגלים האופייניות לאופני ילדים הן 12", 14", 16", 18", 20", ו-24". ככל שהילד גדול יותר – כך הגלגלים גדולים יותר, אך התאמת הגודל הנכון לעתים תדרוש יותר מהתאמה לגיל וגובה הילד, כיוון שילד גבוה אך חסר ביטחון ברכיבה יעדיף לרכב על אופניים קטנים יותר בזכות הנוחות והשליטה המוגברת, וההפך.

למרות זאת, קיימים קוים מנחים בסיסיים במקרה של ספק:

גיל הילד       גובה             קוטר גלגל מומלץ
2-3              80-90            12 אינץ
3-4              90-100          14 אינץ
4-5              100-110        16 אינץ
5-6              110-120        18 אינץ
6-7              120-130        20 אינץ
8+               130+              24 אינץ

סוגי אופני ילדים

קיימים מספר סוגים עיקריים של אופניים לילדים – אופני ילדים רגילים, אופני הרים, אופני פעלולים, ואופני דחיפה המתאימים לילדים בגילאי 2-4. רצוי לבחור אופניים לפי גיל הילד והשימוש הרצוי באופניים.
אופני דחיפה לילדים
אופני דחיפה – אופני דחיפה (ידועים גם בתור אופני איזון) הם אופניים המתאימים לרוכבים צעירים ביותר בגילאים 2-4, שבהם לא קיימים פדלים ומערכת הילוכים שקיימת באופניים רגילים. היתרון של אופני דחיפה הוא האפשרות ללמד רכיבה על אופניים על ידי אימון לשיווי משקל במהירות ובגיל צעיר.
מדריך בחירת אופני ילדים
אופני ילדיםאופני ילדים רגילים הם האפשרות הפופולרית ביותר לילדים לאורך השנים האחרונות.
בזכות המראה "המגניב" והעמידות שלהם. אופני ילדים מתאימים לילדים כבר מגיל שנתיים. הם אופניים יציבים, עם גלגלים עבים לנוחות הילד ולרוב יגיעו עם גלגלי עזר (אשר ניתנים לפירוק). אלו בעצם אופני הפדלים הראשונים שאיתם לרוב ילדים לומדים לרכב.
אופני הרים לילדים
אופני הריםאופני הרים מיועדים לרכיבה בשטח ובשבילים קשים יותר, אך יתאימו באותה מידה גם לרכיבה בכביש. הם כוללים לרוב גלגלים ומסגרת גדולים יותר, הילוכים רבים, וכמו כן בולמי זעזועים שיקלו על רכיבה באזורים עם סלעים וענפים.
אופני פעלולים
אופני פעלולים – אופני פעלולים הם אופניים יציבים, עם גלגלים עבים מהרגיל ולכן מיועדים לילדים שרוצים לעסוק בטריקים, קפיצות, ופעלולים, או סתם רכיבה יומית בסקייטפארק. האופניים מגיעים במידה של 20", צמיגים חלקים ומערכת הילוכים עם הילוך אחד, וכן מערכת "ג'ירו" המאפשרת לסובב את הכידון בכל כיוון.
מדריך בחירת אופניים לילדים
צמיגים – הצמיגים של אופני הפעלולים חלקים בהרבה מהצמיגים המסולסלים עם החריצים שקיימים באופני הרים. בגלל שרוב הנסיעה בהם מתרחשת על אספלט, בטון ומשטחים חלקים כמו בסקייטפארק, אין צורך בצמיגים מורכבים שקיימים באופני הרים שמאפשרים להם לאחוז בתוואי שטח קשוחים יותר כמו שבילים, חצץ, ועשב.

בלמים – אופני הרים לרוב כוללים בלמי דיסק כבדים המאפשרים עצירה חזקה בירידות חדות. באופני פעלולים, ככל הנראה תמצאו רפידות בלמים. אחד ההבדלים הגדולים ביותר בין אופני פעלולים לאופני הרים הוא מערכת ה"ג'ירו" המאפשרת לסובב את הכידון בכל כיוון.

הילוכים – הרמז קיים בשם – אופני הרים נועדו לעלות ולרדת בהרים. העלייה בשיפועים קשים הופכת קלה יותר בזכות מבחר הילוכים רב המסייע לשמור על מומנטום ולהקל ברכיבה בשיפועים השונים. לעומת זאת, אופני פעלולים מיועדים לרוב לפעלולים וקפיצות ולכן לרוב תמצאו בהם הילוך יחיד.
לסיכום, אי אפשר להכחיש שהבחירה בין הסוגים השונים של אופני הילדים עלולה להיות לא פשוטה.
במידה ואתם עדיין לא מצליחים להחליט על האופניים המתאימים לילדיכם - תוכלו להכנס לכל אחת מחנויות בסידן ולהעזר בצוות שלנו.
לצפייה במגוון האופניים שלנו: לחצו כאן
ליצירת קשר, בקרו בדף יצירת הקשר או השאירו פרטים:
x

#{title}

#{text}

#{price}